Eğitimimiz Hakkında

1ŞUBAT 2020 Cumartesi, YENİ BAŞLAYACAKLAR İÇİN SEANS İMKANI VAR. Şöyleki:

2019 Ekim-2020 Haziran dönemi için açılan seanslarımız:

28 Eylül Cumartesi başlangıç 11:00-12:30

30 Eylül Pazartesi başlangıç 19:00-20:30

3 Ekim Perşembe başlangıç11:00-12:30

Bu gruplar çalışmalarına devam ediyor. Ancak gecikmeli olarak bizi arayan yeni katılımcı adaylarını ne yazık ilk iki aydan sonra bu gruplara dahil edemiyoruz. Öğreti kavramsal yüklemeler ile yol alıyor. Kavramlara sahip olmayanların gecikmeli girdikleri gruplara uyum sıkıntısı olur. Yeni katılımcıları gözeterek, onları yeni bir grup içinde bir araya getirmeyi tercih ediyoruz. 1 Şubat 2020 Cumartesi günü, ek bir grubu oluşturmayı düşünüyoruz. Miltaş salonumuzda sabah 09:00 veya öğleden sonra 14:30  seans imkanları var. Tek grup açacağız. Başvurularda hangisi daha çok tercih ediliyorsa 14 Ocak Salı günü sonrasında sadece o seansın duyurusu olacak ve en az 10 kişi toplanabilirse, seansı açacağız. Siz eğer katılımcı olmak isterseniz lütfen hangi seansı tercih edeceğinizi 14 Ocak Salı akşamına kadar bize iletişim kutusunu doldurarak bildirin. Yukarıda andığımız, dönem başı oluşmuş gruplarla çalışabilme alt yapısı oluşunca, o grupların çalışmalarına da ek ücret ödemeden katılabilirsiniz. Ancak bu 1 Şubat başlangıcından iki ay kadar sonra olur. Elbette grubun sürekliliği, çalışkanlığı bu zamanı kısaltabilir.

İSTANBUL'DA ÇALIŞMA MEKANIMIZ:                                                

Anadolu yakası: MİLTAŞ (Suadiye, Ulus sok. No:10 Bağdat Cad. Remzi Kitabevi karşısındaki sokak...)

Salon katılım potansiyeli max.15 kişi                           


Çalışma düzeni: İstanbul içinde yaptığımız periyodik çalışmalar, her sene Ekim-Haziran arası, 8 ay boyunca (32 hafta) devam eder. Haziran ortalarında yaz arası yapıyoruz. Sonbaharda, Ekim ayında yeniden başlıyoruz. Yaz boyu bize ulaşanlar ile Eylül ayı içinde haberleşiyoruz ve yeni grupları kuruyoruz. Konu, spiral bir yapıda yıllara yayılarak derinleştiriliyor. Her grup, haftada bir gün kendi seansında buluşup, 1,5 saatlik çalışma yapıyor. Ama öteden beri eş düzey seviyedeki diğer sınıflara ve hatta ileri seviyedeki arkadaşların daha geri seviye sınıflara, vakitleri oluyorsa gelmelerini teşvik ettim. Siz de vakit ayırabilirseniz diğer eş seviye grupların çalışmalarına fazladan katılabilirsiniz. Haftalık periyodik çalışmaların dışında, oldukça yoğun geçen hafta sonu, tüm gün çalışmaları, öğrenim sürecinde oldukça etkili-verimli oluyor. Ayrıca Yaz döneminde, okulların kapanması ardından farklı seviyelerde bir haftalık tai chi kamp çalışmaları (Kuzey Ege, Bademli Köyü) yapıyoruz.

Bu kampların etkisi kent içinde aylarca yaptığımız çalışmalara bedel oluyor. Kesinlikle öneririm.

 

Kıyafet: Rahat, sade kıyafetlerle gelebilirsiniz. Dilerseniz eşofman da olur. Sadece ayakkabı düz, ince tabanlı ve esnek olsun.

Salon için bir ayakkabı ayırmakta yarar var. Zemin ahşap. Kimi arkadaşlarımız dans patiği, kimi, el örgüsü patik, hatta eski deri mest kullanan var. Dersler başlayınca ideali nedir zaten ben size örnek göstereceğim. Kalın tabanlı, koşu için üretilmiş spor ayakkabılarını tercih etmiyoruz. Çünkü zemini hissetmek istiyoruz. Ayak üşümüyorsa, çıplak ayakla bile yapılır.

 

Çalışmalara Katılım:

Kayıt için bir e-posta göndermeniz yeterli. Hızlı iletişim için telefon numaranızı da verirseniz yararlı olur. 

 

Yaş sınırı:

 

Küçüklerin T’ai Chi Ch’uan öğrenmesinde bir zorlanma hali var öğretmen-öğrenci her iki taraf açısından. Bu yüzden, velilere enerjilerini daha rahat boşaltabilecekleri, karşı bedenle temas kurarak kendi bedenlerini daha iyi tanıyabilecekleri bir dal olarak Judo çalışmalarını öneriyorum. Yaşı küçük olup, bugüne kadar sabırla kalarak T’ai Chi Ch’uan çalışabilen sadece bir kız öğrencim oldu. Başladığında 15 yaşında idi.

 

Üst sınır yok! Salona gelebilen herkesle çalışabiliriz. Bu kadar umutlu bir durum! Mesele kendimizi salona getirebilmek. Bir yogi hikayesi ile destekleyeyim ne demek istediğimi:

Sormuşlar üstada, “Yoga’da en zor ne?” diye.

Soran, elbette hareket açısından zorluğu kastediyormuş.

Yanıt: “ Örtüyü-matı, yere serip üstüne geçmek!”

 

Yılların emeği ile eğitmenlik aşamasına gelmiş arkadaşlarımızla da iletişime geçip, size daha yakın bölgelerde çalışma gruplarının oluşumuna katılabilirsiniz... 

Please reload

  • Facebook - White Circle
  • Twitter - White Circle
  • Instagram - White Circle

Süha Ertekin resmi iletişim sitesidir.