top of page

Ege Buluşmaları - 2023

Türkiye-Yunanistan arasında mavinin muhteşem tonlarına sahip Ege denizi, adını mitolojik bir öyküdeki, Atina kralı Aigeus üzerinden alır. Biz “Ege’nin iki yakası” deriz ve bu söz bizde pozitif duygular yaratır. Bir yakadan diğerine seyahat edenler sınırı geçtiklerinde yol tabelalarında farklı alfabe ile yazılmış yerleşim isimlerini görür, ya da sokakta farklı diller duyarlar. Bunları dışarıda tutarsak iki halkın sokaktaki, kahvelerdeki görüntüleri insanda ülke değiştirmemiş duygusunu bırakır. Kültürleri iç içe geçerek birbirine öyle benzer olmuşlardır ki bu halklar, coğrafya ortaklığı ötesine geçen bir durum vardır ortada. İşte biz, “Ege’nin iki yakası” dediğimizde, bu ortaklığı içimizde duyduğumuz olumlu duygular ile dile getiririz.

 

Bu topraklara çok uzaklarda, Çin’de doğmuş, evrilmiş Tai Chi Chuan öğretisini, sadece Çin insanının değil, insanlığın en güzel birikimlerinden biri olarak benimseyen bizler, 22 yıldır Ege’nin doğu yakasından karşıya, Midilli adasına bakarak, güzel duygular üreterek çalışıyoruz. Tam da Tai Chi felsefesinin bize yüklediği birlik, bütünlük yaklaşımı ile.

 

Bugüne kadar temelde Türkiye içinde kendi Tai Chi öğrencilerimizin katılımı ile gerçekleştirdik bu yaz kamplarımızı. Bazen dışarıdan dostlarımızın katılımı oldu. Bu sene ilk defa Türkiye dışında Tai Chi Chuan çalışanlara da seslenmek istedik. Ege’nin doğu yakasında yapılan bu çalışmalara enternasyonel katılım olsun dedik. Tai Chi felsefesinin sağaltıcı etkisini enternasyonel yaşamak, bağlar, dostluklar kurmak amacımız. Dünyanın üzerinde gerçekten de Tai Chi Chuan çalışılan en güzel mekanlardan birinde. Tipik Ege coğrafyasında, sadelikteki güzelliği yaşayarak.

 

Web sitemizin “Oldu/Bitti” sekmesinden daha önceki yıllara ait buluşmalardan görüntüler göreceksiniz. Bölge tarihi, antik kalıntıları ile de zengin bir bölgedir. Bir hafta yoğun programın arasında yöre coğrafyası, tarihi ile temas kurmak kaçınılmaz.

Bu kamp bir turizm faaliyeti değildir. Bir seyahat organize etmiyoruz. Biz Tai Chi Chuan çalışmak üzere buluşuyoruz, sizlere de haber veriyoruz. Herkes kendi imkanları ile çalışma yerimize ulaşıyor, kadim bir bilgiyi birlikte, hayatımıza sağlık ve anlam katması için çalışıyoruz.

Ege Buluşmaları

Daha detaylı bilgi için ve başvuru için iletişim kutusunu doldurabilirsiniz.

 

03-10 Haziran 2023  Yang stil, Prof.Cheng Man Ching geleneğinde, form bilgisi başlangıç-orta seviyede olanlar.

 

30 Eylül-07 Ekim 2023  Yang stil, Prof.Cheng Man Ching geleneğinde, form bilgisi orta-iyi seviyede olanlar. Tüm dizi gözden geçirme. Düzeltme, yeni ipuçları ile besleme. Pushing Hands.

Gönderdiğiniz için teşekkür ederiz!

Aegean Retreats.jpeg
bottom of page